Najbliższe wydarzenia

 

uczestnicy partnerstwa

PEŁNA LISTA PARTNERÓW - do pobrania w pliku pdf

 

Partnerzy Instytucjonalni

Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych "SocLab" powstała we wrześniu 2011 roku z inicjatywy pracowników i absolwentów Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku. Nasze działania skierowane są do wszystkich grup społecznych zainteresowanych wykorzystywaniem szeroko rozumianej wiedzy socjologicznej w swojej działalności, w tym szczególnie społeczności lokalnych, samorządów, organizacji pozarządowych i innych instytucji działających na rzecz dobra publicznego w różnych dziedzinach życia społecznego.

 

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku - inkubator technologiczny oraz przedsiębiorczości, tereny inwestycyjne. Promuje i wspomaga firmy stosujące nowe technologie. Technopark to miejsce gdzie nauka i biznes spotykają się w jednym miejscu.

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku jest profesjonalnym realizatorem polityki rynku pracy, skutecznie inspirującym partnerów do wspólnych działań na rzecz poprawy sytuacji na regionalnym rynku pracy oraz wspierającym osoby dorosłe w procesie planowania i rozwoju kariery zawodowej.

Głównym celem Innowatorium jest próba zmiany system nauczania w polskim systemie oświatowym. W tej systemowej zmianie potrzebne są nowoczesne narzędzia edukacyjne, które mogłyby ją wesprzeć. Wśród opracowywanych przez Fundację technik i narzędzi znajdują się między innymi: gry planszowe, gry miejskie, symulacje, debaty, ICT. Obszarami w których organizacja stara się je wprowadzać są między innymi historia, edukacja obywatelska, wychowanie.

PURPOSE to interdyscyplinarny magazyn i serwis internetowy obejmujący szeroko pojęte zagadnienia z obszaru kultury, nauki, przedsiębiorczości. To narzędzie edukacyjne, informacyjne i promocyjne skierowane do osób zainteresowanych kreowaniem swojej kariery zawodowej w sektorze kultury i przemysłach kreatywnych, w sektorze nauki, badań i rozwoju — gospodarce opartej na wiedzy i kreatywności.

Creative Communication Cluster to inicjatywa branżowa, która zrzesza  firmy i organizacje związane z komunikacją, przemysłem kreatywnym i mediami w celu łączenia kompetencji i potencjału branżowego. Misją Creative Communication Cluster jest ciągłe stymulowanie sektora kreatywnego na poziomie krajowym i europejskim ofertą innowacyjnych produktów, usług, rozwiązań technologicznych i organizacyjnych oraz wspieranie rozwoju swoich członków poprzez stworzenie silnej i rozpoznawalnej marki.

Realizacja projektu „Made in Śląsk” zmierza do utworzenia samodzielnego, stabilnego klastra przemysłów kreatywnych i kulturalnych. Stworzenie silnej marki, przeprowadzenie badań i konsultacji dla i wśród firm, promocja usług kreatywnych wśród podmiotów innych branż, i wiele innych zadań oraz wydarzeń, łącznie z nawiązywaniem kontaktów z podobnymi inicjatywami w Europie, uzupełniać będzie ten proces. Konsekwencją tych działań ma być sprawnie działający klaster, ułatwiający rozwój branży kreatywnej. Wokół klastra skupionych jest ponad 20 firm, i stale pojawiają się kolejne. https://www.facebook.com/madeinslask


Żoliborz od dziesiątek lat jest ulubioną stołeczną dzielnicą twórców z różnych branż. Ze względu na specyfikę dzielnicy, która oferuje odpowiednią równowagę pomiędzy wielkomiejską energią i atmosferą zielonej ostoi, mieszkają lub tworzą tu najbardziej znani polscy artyści - od Andrzeja Wajdy (reżyser) czy Muńka Staszczyka (muzyk), po Dorotę Masłowską (pisarka) i Agatę "Endo" Nowicką (ilustratorka). Wyjątkowo ożywione życie społeczności żoliborskiej, odbywające się w dziesiątkach klimatycznych lokalnych kawiarenek, sprzyja powstawaniu nowych idei, fermentowi intelektualnemu, łączeniu kompetencji i pomysłów wielu osób.  

Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie zajmuje się realizacją i wspieraniem interdyscyplinarnych projektów obywatelskich, społecznych, kulturalnych i sportowych. Tworzymy przestrzeń do dyskusji i działań na temat rozwoju regionu. W ciągu kilku działalności Kreatywne Podlasie zrealizowało kilkadziesiąt projektów prezentujących potencjał Podlasia i siły oddziaływania jego mieszkańców. 

STGU powstało w 2004 roku. Ideą Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) jest obrona niezależności twórczej projektantów,  prawideł i reguł rzetelnego, profesjonalnego designu oraz prestiżu zawodu grafika. Stowarzyszenie pragnie przyczyniać się do powstawania aktywnego środowiska, które stworzy wspólną płaszczyznę do wymiany myśli i doświadczeń, reprezentowania poglądów i koncepcji nad grafiką użytkową. Środowisko, które umożliwi integrację grafików, krytyków, społeczeństwa i biznesu, stworzy sprzyjające warunki do nauki i rozwoju.

exspace.pl | BEYOND FAIR DESIGN to portal informujący o tym, jak ważny jest design w osiąganiu sukcesu w biznesie. Celem portalu jest promocja wartości designu w wystawiennictwie, produkcji, stylu życia oraz marketingu. To jedyny portal poświęcony designowi wystawienniczemu. Oferuje wiedzę oraz doświadczenie zdobyte podczas 20-sto letniej pracy w branży wystawienniczej. Targi to tylko jedna z wielu płaszczyzn działania firm aktywnych biznesowo. Exspace.pl to baza wiedzy i serwis branżowy na temat wpływu dobrego designu na każdym etapie budowania wizerunku firmy.

Concordia Design to centrum kreatywności, designu i biznesu położone w samym sercu Poznania. W ofercie posiadają ciekawe produkty zarówno dla firm, jak i dla osób poszukujących nowych możliwości rozwoju i dla dzieci. Prowadzą działalność edukacyjną i konsultingową w obszarach: innowacja & kreatywność, design management i nowoczesne metody marketingowe. Mają ciekawą ofertę warsztatów rozwojowych dla dorosłych i dla dzieci. Są nowoczesnym centrum konferencyjnym z nowoczesną infrastrukturą do organizacji konferencji, premier produktów, czy  imprez firmowych. Wszystkich zapraszają również do Restauracji Concordia Taste i… Design na Wynos, czyli możliwość kupienia mebli i akcesoriów kuchennych, których używają w restauracji.

Inkubator Technologiczny w Lublinie to miejsce rozwoju młodego biznesu – miejsce łączące świat nauki z biznesem. Inkubator wspiera młode firmy, które wnoszą na rynek nowe rozwiązania.  W Inkubatorze posiadają już swoje siedziby firmy z branży kreatywnej, wykorzystujące nowe technologie. Sam obiekt Inkubatora jest inspirującym miejscem -  ciekawa aranżacja, wystrój całego obiektu, biur i sal szkoleniowo – konferencyjnych to idealne miejsce do rozwoju kreatywnego biznesu.  Pragniemy wspierać młodych, kreatywnych ludzi z dobrymi pomysłami na biznes.


Polish Fashion Industry - organizacja powstała w styczniu 2013. Skupia młodych projektantów polskiej mody. Jej celem jest wsparcie zdolnych artystów debiutujących na rynku mody, pomagając im zdefiniować swoją rolę, tak aby skutecznie dotrzeć do gustów i osób, bez których sukces marki nie zostanie osiągnięty - konsumentów.
Więcej informacji na stronach: polishfashionindustry.pl oraz facebook.com/PolishFashionIndustry

Fundacja ART HUMANITATIS

Fundacja Art Humanitatis wspiera Artystów oraz propaguje idee humanizmu, racjonalizmu, tolerancji i wolności człowieka jako jednostki.

Fundacja Media Klaster w Łodzi

Media Klaster tworzy warunki sprzyjające rozwojowi branży medialnej w Łodzi poprzez pomoc firmom i przedsiębiorcom w realizacji projektów medialnych szczególnie z obszaru filmu, telewizji i nowych mediów. Projekt ten jest inicjatywą PWSFTViT we współpracy z lokalną gospodarką, władzami, instytucjami, uczelniami oraz zapleczem regionalnych ośrodków kulturalnych, biznesowych i badawczo-rozwojowych.

Fundacja Miejsce Kreatywne

Fundacja Miejsce Kreatywne zajmuje się rozbudzaniem kreatywności osób dorosłych. Fundacja organizuje warsztaty, zachęca do szukania i rozwijania pasji, pomaga zawierać ciekawe znajomości.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Aneta Bowszyc

Kancelaria Adwokacka zajmuje się obsługą prawną osób fizycznych oraz mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw (stała obsługa). Usługi adwokackie obejmują ustne lub pisemne porady prawne, sporządzanie opinii prawnych, reprezentacja przed sądami, negocjacje, windykacja należności.

Młodzi Sztuką / Young At Art.

MŁODZI SZTUKĄ reprezentują artystów, twórców działających w różnych obszarach sztuki (malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba, fotografia, video art, performance, instalacja, scenografia, street art oraz poezja, muzyka). Są otwartą, wielopokoleniową grupą artystyczną, dla której charakterystyczna jest szeroko rozumiana “młodości” w twórczości artystycznej. Młodzi Sztuką powstali w czerwcu 2012 roku w ramach stowarzyszenia Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Warszawski.

Stowarzyszenie Monopol Warszawski

Stowarzyszenie Monopol Warszawski powstało w 2001 roku. Propaguje użycie współczesnych zdobyczy nauki na potrzeby rozwoju położonych w Warszawie, a szczególnie w starej części Pragi, kompleksów. Działa w harmonii z naukowymi, przyjętymi w świecie i nowoczesnymi koncepcjami zagospodarowania terenów postindustrialnych przekształcających się w centra kulturalno-promocyjno-historyczne.

Stowarzyszenie Prokreatywni

Prokreatywni to stowarzyszenie zrzeszające przedstawicieli ponad 20 firm z różnych branż kreatywnych. Powstali w następstwie projektu "Przedsiębiorczość w sektorach kreatywnych" organizowanego przez Akademię Leona Koźmińskiego.

Szczeciński Inkubator Kultury

Misją Szczecińskiego Inkubatora Kultury, a zarazem jego  celem głównym, jest tworzenie sprzyjających warunków do powstania i rozwoju organizacji pozarządowych i inicjatyw obywatelskich w sferze kultury na terenie miasta Szczecina. Synergiczny związek kultury i trzeciego sektora, stanowi esencję całokształtu obywatelskiej, usystematyzowanej działalności, a mimo to napotyka on na szereg trudności, które niniejszy projekt ma na celu zminimalizować lub przynajmniej ograniczyć w skali miasta Szczecina. 

Thingo.pl

Thingo będzie platformą wymiany, która pozwoli w przyjemny i intuicyjny sposób wymieniać się między użytkownikami dowolnymi przedmiotami i usługami. Będą to przedmioty, których pożądamy, bądź takie, o których istnieniu dotąd nie wiedzieliśmy. Proste zasady i przejrzysty layout sprawią, że nasz portal będzie przyjemnym narzędziem codziennego szperactwa w internecie. Wszystkie wymiany będą odbywać się w sposób dobrowolny, bez wyceniania czy porównywania wartości przedmiotów i usług.

ZPAP - Polska sztuka użytkowa

Związek Polskich Artystów Plastyków jest największym w kraju stowarzyszeniem twórców, założonym w 1911 r. w Krakowie. Zrzesza ponad 7.000 artystów sztuk wizualnych o specjalnościach: malarstwo, grafika, rzeźba, medalierstwo, ceramika, szkło, witraż, tkanina, wzornictwo przemysłowe, architektura wnętrz, mebel, scenografia, konserwacja dzieł sztuki, wystawiennictwo, itp. Do ZPAP przyjmowani są absolwenci akademii sztuk pięknych i innych szkół wyższych kształcących w kierunkach plastycznych. Raz na trzy lata odbywa się akcja przyjęć osób na podstawie dowodów twórczej działalności. 

Rzeszowska Akademia Fotografii

Rzeszowska Akademia Filmowa to projekt edukacyjny, wzbogacony o elementy twórczej aktywności kulturalnej i artystycznej.Podejmują  konkretne inicjatywy oraz praktyczne działania w środowisku lokalnym, mające za cel świadomą edukację fotograficzną, inspirującą do rozwoju własnej twórczości. Organizacja wspiera ciekawe inicjatywy autorskie oraz upowszechnia fotografię jako wyjątkowo sugestywną i skuteczną formę komunikacji wizualnej.

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego SA 

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. jest jedną z wiodących instytucji otoczenia biznesu w województwie kujawsko–pomorskim, która  18 lat temu została powołana, aby realizować zadania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności w województwie kujawsko-pomorskim. Jako partner władz regionalnych i lokalnych aktywnie wpływa na kształt gospodarki regionalnej oraz wizerunek i konkurencyjność regionu. ARR lokalnym przedsiębiorcom oferuje profesjonalne oraz wszechstronne wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności. Przedsiębiorcom i osobom chcącym założyć działalność gospodarczą udziela wsparcia informacyjnego i doradczego z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz  pomaga pozyskać  środki finansowe na rozwój firmy. 

PARKOS MEDIA

PARKOS.MEDIA to firma skupiona wokół Ireneusza Prokopiuka. Od lat ’90. zajmuje się dziennikarstwem. Najpierw jako reporter, autor programów rozrywkowych w Polskim Radiu, później wydawca i prezenter informacji w TOK FM. Zdobyte doświadczenie i kontakty wykorzystuję do prowadzenia własnej firmy.

LAWMORE

Firmę LAWMORE tworzy młody, zgrany zespół profesjonalistów specjalizujących się w prawie. Swoje usługi firma kieruje szczególnie do artystów, którzy potrzebują pomocy prawnej. Firma specjalizuje się w m.in. w prawie autorskim, tworzeniu regulaminów sklepów internetowych, prawie reklamy czy rejestracji innowacyjnych firm.

Twórcy

Biżuteria ceramiczna autorstwa Zuzanny Żylińskiej, Warszawa.

                       

Lans Macabre to grupa kreatywna działająca w sferze fantastyki i gier. Pracują jako Mistrzowie Gry, projektują planszówki i karcianki, organizują LARPy. Chcą, bawić, uczyć i inspirować.

                   

Dulcedo to marka stworzona przez projektantkę Katarzynę Sobieszczyk, w ofercie której znajduje się biżuteria głównie dla kobiet poszukujących modnych i eleganckich dodatków.
W ofercie firmy znajduje się nie tylko biżuteria, lecz także kursy jej tworzenia i promocji. Zapraszamy na strony www.dulcedo.pl i www.dulcedo.eu by zobaczyć i dowiedzieć się więcej.


Joanna Misztela projektantka mody, właścicielka "Misztela Studio Projektowe" wieloletni wykładowca projektowania ubioru. W codziennej pracy doskonale łączy projektowanie komercyjne z kreowaniem nowych trendów w kolekcjach autorskich. Zapewnia kompleksową obsługę, od przygotowania koncepcji kolekcji do wykonania dokumentacji i prototypów. Misztela zrealizowała kolekcje komercyjne dla firm Bera, Italian Fashion, Kapexim, Lespin, LPP S.A., Lux-Anke, Wadima i wielu innych. Więcej na www.misztela.pl i www.fashioner.pl.


Mateusz Molenda - grafik, projektant, fotograf freelancer.
Kontakt: redpaint.pl@gmail.com

Pracownia Kabarowski Misiura Architekci specjalizuje się w projektach budynków wielorodzinnych i jednorodzinnych - nowoczesnych, funkcjonalnych i dostosowanych do potrzeb przyszłych mieszkańców. Zespół zajmuje się również projektowaniem obiektów użyteczności publicznej, takich jak biurowce i hotele, a także adaptacjami istniejących obiektów do nowych funkcji. Niezależnie od tego, czy pracują nad koncepcją kameralnej willi czy ekologicznego biurowca, zawsze dążą do stworzenia miejsca wyjątkowego, harmonijnie łączącego oryginalną formę z logicznym planem i optymalnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.
Więcej na www.k-m-a.pl

Hedoco to świat Open Designu wspieranego przez zasady Creative Commons. Miejsce, w którym wierzą w ideę dzielenia się wiedzą i twórczością. Ich projekty adresowane są do ludzi z pasją, którzy cenią unikalność i lubią eksperymentować. W ich ofercie znajdują się akcesoria modowe, artykuły wzornictwa przemysłowego, kolekcje ubrań oraz wynalazki oparte na otwartych technologiach. Torba ledBAG, torba Eleven Brothers, Dodecaudion – to tylko niektóre efekty współpracy Hedoco z artystami, inżynierami, programistami, rzemieślnikami i projektantami.

AgaBrwi Agnieszka Stanasiuk

AgaBrwi to nazwa firmy oraz pseudonim właścicielki, artystki, projektantki– Agnieszki Stanasiuk. Istotnym elementem tej działalności jest projektowanie unikatowych kolekcji odzieżowych, w których najważniejsze to połączenie nadruku, fasonu i koloru. Pojawiające się motywy graficzne są albo mojego autorstwa, albo  powstały we współpracy z berlińską artystka Kasią Niemiro. 

Beza Projekt

Beza Projekt zajmuje się projektowaniem produktu, procesu produkcyjnego krótkich serii. Projektują ponadto elementy małej architektury takie jak place zabaw, instalacje artystyczne oraz meble. Zespół składający się z projektantek stara się uwalniać produkt od stereotypowych rozwiązań i wnosić nowatorskie myślenie.

Fantasmatic / Herywalery

Twórcą projektu Fantasmatic/Herywalery jest absolwent Politechniki Warszawskiej i Europejskiej Akademii Fotografii. Obecnie funkcjonuje jako twórca rękodzieła spod znaku upcyklingu (nadawanie odpadom nowych funkcji w wyniku czego powstaje produkt o wartości wyższej niż przetwarzane surowce). Oprócz tego zajmuje się także fotografią i web designem.

Moka

Moka Mikowska jest absolwentką Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W 2011 roku założyła firmę „Moka”, oferującą różnorodne usługi plastyczne. Obrazy Moki cechuje różnorodność stylistyczna i wysoki poziom możliwości warsztatowych. Jej dzieła są bardzo precyzyjne i szczegółowe.

Print Control

Magazyn "Print Control" to efekt działalności strony internetowej www.printcontrol.pl, na której prezentowane są najciekawsze polskie wydawnictwa. Publikacja ma charakter cykliczny - ukazuje się jako rocznik, w polsko-angielskiej wersji językowej. Od połowy sierpnia 2012 roku będzie dostępna w sprzedaży w całej Polsce oraz wybranych krajach Europy - można jej szukać w księgarniach artystycznych, galeriach i dużych salonach prasowych.

Renata Kulig-Radziszewska 

Renata Kulig-Radziszewska ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, wydział Architektury Wnętrz, oraz Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Równolegle z uprawianiem malarstwa sztalugowego projektowała wnętrza, ubiory, robiła stylizacje i wystawy dla firm na Targi Poznańskie i inne. Przedmiotem jej działalności są obrazy olejne do wnętrz- figuratywne ,o czysto artystycznym wymiarze oraz stylizacje sylwetek kobiecych ubrań na różne okazje.

Spidea / Siesta

W SIESTA gorąco wierzą, że za pośrednictwem użytecznych i pięknych projektów można pozytywnie wpływać na ludzkie życie. Jako minimaliści uważają, że im więcej się posiada tym bardziej ograniczona jest wolność. Starają się więc by każdy posiadany przez nich przedmiot opowiadał historię. Zawsze stawiają na wykorzystanie naturalnych materiałów, lokalną produkcję i ręczne wykonanie.
 

Unitechnik sp. z o.o.

Filozofią działania firmy Unitechnik sp z o.o. jest obsługa każdego klienta na najwyższym poziomie oraz kompleksowe zaspokajanie jego potrzeb. Ich programiści są autorami takiego oprogramowania jak SMART FAKT Mobilny Handlowiec, System Fakturowania Sprzedaży Ciągłej czy też sprawdzonego Faktu, systemu fakturująco-magazynowego.

Ursula Ray

Ursula Ray to dojrzała, niezwykle utalentowana projektantka, co widać w tym, co proponuje. Projektantka tworzy kreacje dzienne, koktajlowe, wieczorowe i ślubne, w których łączy tradycję z nowoczesnością. Bardzo kobiecy, delikatny i romantyczny styl to znak rozpoznawczy tworzonych przez nią kolekcji.

3DMINDFILMS

3D MIND Films jest studiem specjalizującym się w produkcji trójwymiarowych materiałów filmowych, przy zastosowaniu najnowszej techniki stereoskopowej 3D. Realizujemy trójwymiarowe spoty reklamowe, programy, transmisje TV, teledyski, koncerty, prezentacje, filmy eventowe etc.

Rzeźba w drewnie 

Firma RZEŹBA W DREWNIE z siedzibą w Poznaniu, specjalizuje się przede wszystkim w pracach na indywidualne zamówienia klientów. Wśród najciekawszych prac wymienić należy także rzeźby okazjonalne (żłobki bożonarodzeniowe, pamiątki I Komunii Św.), figury na karuzelę oraz sztukę ludową.Każda rzeźba jest wykonana ręcznie, ma niepowtarzalny i unikalny charakter!Zachęcam do zapoznania się z przykładami naszych prac. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania. Oferujemy atrakcyjne ceny przy zachowaniu wysokiej jakości produktów.

Bondarowski

Eliza Bondaruk prowadzi własne atelier tworząc biżuterię i artystyczne przedmioty użytkowe dla indywidualnych klientów, galerii sztuki i ekskluzywnych sklepów jubilerskich. Biżuteria jest niejednokrotnie unikatowa i wykonywana w pojedynczych egzemplarzach. Oferuje klientom najwyższej jakości produkty luksusowe ,wytworzone w unikalnym stylu Secesji opartym na światowym dziedzictwie dawnych mistrzów jubilerstwa

ENA Przedmioty Dekoracyjne Eunice Sopiela-Lazarek

W założonej przez Eunice Sopiela-Lazarek pracowni „ENA” powstają unikatowe dekoracyjne lampy, witraże, kompozycje ze szkła i metali z interesującym wykorzystaniem różnorodnych źródeł światła oraz wykonana z minerałów, szkła i kutej blachy biżuteria. Wszystkie prace realizuje własnoręcznie, ponieważ - jak mówi - tylko w ten sposób może być pewna, iż osiągnie swój zamysł. 

ARTISIMA

Firma Artisima może pochwalić się niezwykle szeroką gamą oferowanych usług. Zespół firmy zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, grafiką komputerową oraz kreacją materiałów promocyjnych i wizerunkowych dla firm z wielu branż. W ich portfolio znajdują się realizacje internetowe, reklamy zewnętrzne, logotypy firm, lokalne kampanie reklamowe, fotografie i wiele innych.

Rękodzieło Artystyczne

Firma Rękodzieło Artystyczne została stworzone przez Annę Skuczyńską. Artystka deklaruje, że tkanie, szycie, wyplatanie, malowanie czy filcowanie, to nie tylko praca, ale także jej ogromna pasja. W pracowni powstają m.in. unikatowe szale i torby na bazie takich materiałów jak wełna czy jedwab.

MOGO design 

MOGO design jest studiem graficznym, założonym przez Monikę Godlewską. Studio specjalizuje się w projektowaniu logotypów, tworzeniu identyfikacji wizualnych, a także wszelkich rodzajów materiałów graficznych drukowanych i cyfrowych tj. plakaty, ulotki czy strony internetowe. Firma współpracuje zarówno z klientami z sektora biznesowego, jak i instytucjami kultury.

Paulina Horba

Firmę założyła Paulina Horba, która zajmuje się wykonywaniem na zlecenie artystycznych form rzeźbiarskich takich jak: rzeźby ogrodowe, popiersia, statuetki, pomniki, rzeźba na nagrobki, rekonstrukcja zabytków wszystko według życzenia klienta. Artystka wykonuje również malarstwo artystyczne naścienne, olejne na płótnie, akrylowe, a także maluję portrety ze zdjęcia.

Agencja Invencja

Agencja Invencja w swojej szerokiej ofercie proponuje: organizacje wydarzenia kulturalne, warsztaty integracyjne i kreatywne, spotkania networkingowe, urodziny. Zespół przygotowuje również promocje za pomocą social media, sesji zdjęciowych czy interaktywnych akcji w przestrzeni miejskiej tj. performance, free hugs, flashmob.

ABADOC

Warsztat Projektowo-Wytwórczy ABADOC został powołany jako rezultat zainteresowań artystów, które związane są z drewnem i projektowaniem. Artyści projektując, odkrywają oryginalne formy i obiekty, dlatego każda z rzeczy powstałych w warsztacie jest niepowtarzalna. Niezależnie czy jest to lampka czy stół.

Fashion and RE

Fashion Andre to wydawnictwo i agencja PR specjalizująca się w obsłudze rynku mody, kultury i sztuki. Firma oferujemy m.in. przygotowanie i prowadzenie wydawnictw wszelkiego typu, organizację pokazów mody, tworzenie kompleksowych strategii reklamowo-marketingowych, kreowanie wizerunku, wprowadzanie na rynek nowych marek, profesjonalny management artystów oraz instytucji kultury.

EBK Agencja Reklamowa

Firma EBK Agencja Reklamowa stworzona została przez Beatę Dobrowolską. Zespół tworzy dopasowane do klienta identyfikacje marketingowe, strategie pozycjonowania marki czy też kampanie marketingowe o szerokim wpływie na grupę docelową. Firma projektuje również i realizuje materiały reklamowe tj. kalendarze, słodycze, gadżety dla dzieci czy sympatyków motoryzacji oraz wiele innych.

KAMON CONSULTING

Przedsiębiorstwo Kamon Consulting – Rafał Kasprzak powstało w 2008 roku. Właścicielem jest dr Rafał Kasprzak. Misją firmy jest poprawa konkurencyjności i innowacyjności organizacji, dzięki świadczeniu wysokiej jakości usług z zakresu pozyskiwania środków publicznych, doradztwa gospodarczego, szkoleń i działalności badawczo-rozwojowej.

Fantastic Studio

Fantastic Studio tworzy miejsce do pracy dla artystów. Jest to przestrzeń przyjazna, twórcza, dynamiczna oraz otwarta na wiele możliwości. Misją firmy jest również promowanie i wspieranie młodych twórców, którzy w Fantastic Studio znajdą idealną przestrzeń do wystawienia swoich prac, zorganizowania pokazu mody czy sesji fotograficznej. Firma zachęca do współpracy ludzi, którzy mają pasję.

Joanna Wójcik

Joanna Wójcik jest artystką, która inspiracje do tworzenia czerpie z natury oraz sztuki ludowej. Produkty Rajoki są ręcznie zdobione haftowanymi taśmami, krajkami, koralami oraz haftem. W pracowni powstają unikatowe buty filcówki, torby i futerały oraz biżuteria.

Kursy Kreatywnego Pisania

Firma Kursy Kreatywnego Pisania została stworzona przez kobietę, dla której pisanie jest największą pasją. Autorka realizuje swoje zainteresowania już od czasów szkoły podstawowej. Firma oferuje kursy zarówno grupowe jak i indywidualne, prowadzone w formie stacjonarnej lub poprzez skype'a. Wszystkie kursy są gwarancją najwyższej jakości i doskonalenia własnych umiejętności.

PiLLow Design 

Małgorzata Sowa tworzy biżuterię w technice sutaszu. W jej portfolio można znaleźć unikatowe egzemplarze zarówno na ślub, na spotkania wieczorowe, a także na co dzień. Soutache, kolczyki, dodatki, biżuteria srebrna, minerały. Artysta gwarantuje, że wszystkie projekty, które sygnowane są marką PiLLow Design zostały stworzone przez Nią własnoręcznie.

PleciaQ

Twórcą projaktu PleciaQ jest Katarzyna Magdziak, która zajmuje się rękodziełem. Artystka wyplata z papieru i tworzy przedmioty w nurcie upcyklingu. Spod jej rąk wychodzą zarówno tradycyjne kosze, biżuteria, torebki, a nawet meble.